Smoków badaczom dedykuję

Smoków badaczom dedykuję

„Jak wiadomo, smoków nie ma. Prymitywna ta konstatacja wystarczy może umysłowi prostackiemu, ale nie nauce, ponieważ Wyższa Szkoła Neantyczna tym, co istnieje, wcale się nie zajmuje; banalność istnienia została już udowodniona zbyt dawno, by warto jej poświęcać choćby jedno jeszcze słowo.

Tak tedy genialny Kerebron, zaatakowawszy problem metodami ścisłymi, wykrył trzy rodzaje smoków: zerowe, urojone i ujemne. Wszystkie one, jak się rzekło, nie istnieją, ale każdy rodzaj w zupełnie inny sposób”.

ODWAGI, I TY MOŻESZ ZOSTAĆ KEREBRONEM!

A jak? Najlepiej zacząć bezpiecznie. Np. od „Najważniejsze, to być sobą, bo miłość zwycięża wszystko, a w sprzedaży najważniejsze jest [wstaw cokolwiek], co o tym sądzisz?!”. Później już z górki idzie z tymi smokami. Przechodzi się na markę osobistą, a z czasem telewizje śniadaniowe i internety stoją otworem. „Jak wiadomo, smoków nie ma…”.

Cytat: Stanisław Lem, Cyberiada, 1965, Wyprawa trzecia, czyli smoki prawdopodobieństwa. Era przedinternetowa. Mamy właśnie rok Stanisława Lema.

Previous Influencer, czyli 21 zwycięzców LinkedIn
Next Influencer LinkedIn 2020, wyniki

Powiązane wpisy

Autorefleksja

Marka osobista: na kilogramy, czy na sztuki?

Trochę pojawiło się ostatnio rankingów „królów LI” oraz… afer. Czasem z udziałem tychże królów. Zawsze pojawia się wtedy pojęcie marki osobistej. Używane tak, jakby był jej jeden rodzaj, do tego

Autorefleksja

Kwarantanna – zestaw racjonalisty

Pierwsza część Zestawu Racjonalisty cieszyła się dużą poczytnością (LINK). Był to zestaw podstawowych pytań, które warto sobie zadać. By zracjonalizować swoje myśli i ogląd otoczenia. By nazwać i ocenić obawy.

Autorefleksja

Pytania nokaut, poradzisz sobie, czy padniesz? Cz. 1 i 2

Pytania nokaut. Kilka prostych pytań, które wprawiają w zmieszanie 95% moich rozmówców. Mieszczą się przede wszystkim w kategorii Autorefleksja, ale bardzo mocno zahaczają o sferę Kariera. Są w tym przypadku