Brutalny pokaz, czym jest siła woli

Brutalny pokaz, czym jest siła woli

Zastanawiasz się, czym jest siła woli i czy ją masz? To nie muszą być od razu rzeczy wielkie.

Kilka lat temu doszedłem do wniosku, że słodzenie kawy i herbaty jest jakby bez sensu, bo zabija prawdziwy smak tych napojów, a korzyść żadna. Efekt? Odstawiłem słodzenie z dnia na dzień, ot, tak, na pstryk. I jest ok

.Kiedyś w lodówce zawsze było kilka piw w zapasie, który to zapas systematycznie rolował (czytaj: wypijałem je systematycznie). Pomyślałem sobie, by zrobić z dobrych piw jednak rzadszą a większą przyjemność. Zrobiłem to z dnia na dzień, a i półka w lodówce przydaje się teraz na inne rzeczy.

Krówkowa firmy Wawel, to moja namiętność… O tyle bezpieczna, że ile bym jej nie zeżarł, to nie tyję ani grama (chyba muszę zacząć zarabiać miliony na dietetyce, drogie Panie). Uznałem jednak, że za mocno wszedłem właśnie w fazę „zeżarł” (aż po tabliczka na raz), więc identyczna decyzja jw. Z dnia na dzień odstawiona. Na próbę.

Cześć, nazywam się Darek. Nie żrę Krówkowej już ósmy dzień….

A TY CZYM SIE POCHWALISZ, OBYWATELU?! Czym przejawia się na co dzień Twoja siła woli?

Previous Co pamięta kandydat rekrutacji?
Next Dlaczego apel Muska, Wozniaka itd. to pusty gest

Powiązane wpisy

Autorefleksja

Wiedza zamiast opinii; Noam Chomsky „Jakimi istotami jesteśmy?”

Seria Meandry Kultury. Tłumaczenia oryginalnych dzieł myślicieli. Można poznawać u źródeł, nie z opracowań. Później można dyskutować na bazie wiedzy, nie opinii. Recenzja nr 2, „Jakimi istotami jesteśmy?”, Noam Chomsky.

Autorefleksja

Freud, „Wizerunek własny”, recenzja nr 9

„Nauka ta rzadko potrafi sama bez wsparcia innych dziedzin załatwić jakieś zagadnienie, ale wydaje się, że jest powołana, aby najrozmaitszym naukom dostarczyć ważnych przyczynków”. Kto i o czym to napisał?

Autorefleksja

Autorefleksja – poradnik praktyczny na co dzień

KSIĄŻKA Dariusz Użycki, „Czy jesteś tym, który puka?” dostępna TUTAJ (link)   Autorefleksja może zostać podzielona na doraźną i systematyczną. Zacznijmy od tej pierwszej. Prosty przykład z życia, który to