
WORK-LIFE BALANCE, ale daliśmy się wrobić…
Co byś zrobił z podarowaną od jutra 25. godziną doby? Jeśli rozpędziłeś się z listą czytanie, filmy, rodzina, odpoczynek, sport, podróże itd., to wyhamuj. Wierzę, że intencje są zacne, ale najprawdopodobniej byś ją zajeździł tak samo, jak obecne 24h. A po roku byśmy musieli błagać o 26.
Dlaczego Work-Life Balance to ślepa uliczka? Bo przeciwstawia pracę całej reszcie życia. Konserwuje więc fatalne podejście, że koncentrujemy się na pracy, a w resztce pozostałego czasu upychamy całe życie. Praca kontra Życie.
Efekt: jesteśmy w podwójnej pułapce i podwójnie sfrustrowani:
– pracy i tak nigdy nie dogonisz (ile razy szedłeś spać w poczuciu „wszystko załatwione”?) – frustracja non stop
– żyjemy w poczuciu winy w stosunku do rodziny, siebie i społeczności, że za mało poświęcamy na to czasu i uwagi (a deklarujemy, że „Rodzina jest najważniejsza”) – frustracja non stop.
I tak bez przerwy latami. Trzeba zmienić metodę postępowania.
O przesłanki powyższych twierdzeń oraz sposoby wyjścia z tego zaklętego kręgu odpytywała mnie p. Sylwia Kołczyńska na spotkaniu zorganizowanym przez Klub Inteligencji biznesu. Pełny zapis rozmowy w LINKU poniżej. Zapraszam do odsłuchania.
Powiązane wpisy
Słucham Gadam, rozmowa 7, wersja audio
To już siódme spotkanie z p. Kamilą Goryszewską w jej podcaście Słucham Gadam. Tym razem mierzymy się z pytaniem, na ile nasz kręgosłup moralny i wartości są sztywne i ustalone.
Poradnikowo, wywiad, wersja audio
Wojciech Strózik zaprosił mnie do swojego podkastu Poradnikowo. Rozmawiamy m.in. o: syndromie Poskramiacza Lwów kryteriach doboru lektur (by nie zginąć w powodzi poradnikowej szmiry i meteorów jednego sezonu) autorefleksji praktycznej
Podcast Szkoła Jakości. Komunikacja z rynkiem pracy
Podcast „Szkoła jakości”: rozmowa z Arturem Mydlarzem. LINK, KLIKNIJ TUTAJ. W rozmowie poruszyliśmy m.in. takie kwestie, jak: ✅ Jak efektywnie komunikować się z rynkiem pracy (czyli do zdefiniowanych odbiorców, a