Słucham Gadam, rozmowa 7, wersja audio

Słucham Gadam, rozmowa 7, wersja audio

To już siódme spotkanie z p. Kamilą Goryszewską w jej podcaście Słucham Gadam. Tym razem mierzymy się z pytaniem, na ile nasz kręgosłup moralny i wartości są sztywne i ustalone. I to nie w perspektywie wielu lat, czy też wydarzeń bezprecedensowej miary. Chodzi właśnie o perspektywę codzienną, czyli na ile w identycznych formalnie warunkach podejmujemy jednak odmienne decyzje. Będąc jednocześnie przekonani, że te odmienne decyzje są oczywistą konsekwencją tych samych niezmiennych własnych wartości.

Omawiamy konkretne czynniki, które sprawiają, że postępujemy inaczej w identycznych sytuacjach. Słuchacz dostaje konkretną listę z omówieniem i bardzo praktycznymi przykładami. Czyli do natychmiastowego zastosowania w odniesieniu do własnych zachowań. Jak napisał jeden ze słuchaczy komentujących ten podcast „świat już nie jest taki sam po wysłuchaniu”. To mocne stwierdzenie i aż takich ambicji nie mamy, ale… warto posłuchać.

Link do rozmowy audio – kliknij TUTAJ  

PS ilustracja podcastu ma znaczenie. Jest to obraz Wasilija Wiereszczagina „Apoteoza wojny”. Odnosi się do jednego z przykładów wykorzystanych w rozmowie.

Previous Networking Naiwny czy Strategiczny? Kogo zapraszać?
Next Dwóch Panów w Czerni, najlepszy rodzaj katastrofy

Powiązane wpisy

Wideo

Czy jesteś tym, który puka? – spotkanie dyskusyjne

W poniedziałek 21 maja 2018 odbyło się spotkanie dyskusyjne na bazie książki „Czy jesteś tym, który puka?”. Na scenie znalazły się dwie osoby: Dariusz Użycki, autor oraz Artur Kucharski, prowadzący.

Wideo

Słucham Gadam, rozmowa 4, wersja audio

Co zrobić, żeby ludziom chciało się chcieć? Motywacje, jak rozpoznawać, jak pobudzać. Do wcześniejszego artykułu o tym tytule dołączył podcast Słucham Gadam p. Kamili Goryszewskiej. Omawiamy konkretny przypadek biznesowy, którego miałem

Wideo

WEBINAR – jak pogłębiać relacje w czasach izolacji

Dzięki zaproszeniu p. Izabelli Sobiech i firmy 4Open Mind poprowadziłem webinar na temat pogłębiania relacji biznesowych w czasach izolacji. Adresatem były głównie środowiska, w których biznes stanął i zniknęły dotychczasowe formy kontaktu bazujące w