Z podręcznika rekrutera i rekrutowanego cz. 6

Z podręcznika rekrutera i rekrutowanego cz. 6

Perspektywa kandydata. Rozmowa rekrutacyjna to współpraca. Obie strony podejmują decyzję, czy im po drodze. Uwaga, teraz powiem Ci coś, czego nie wie bardzo wielu z tych, którzy Cię rekrutują: oni pytają tylko o 5 rzeczy.

Praktycznie dowolne pytanie należy do któregoś z tych obszarów. Nawet to idiotyczne, jakim psem byś chciał być. Nie ma żadnych tajnych sposobów, nie ma zaskakujących pytań rekrutacyjnych. Pod warunkiem, że przemyślisz każdy z tych pięciu obszarów PRZED rozmowami, zamiast improwizować w trakcie.

Oto te pięć rzeczy:
– wiedza (twarde pytania z jednoznacznymi odpowiedziami wiesz / nie wiesz)
– doświadczenie (sukcesy, porażki, co wniosłem, zrealizowane projekty itp., na danych)
– relacje z ludźmi / przywództwo (styl komunikacji, rola w grupie, zachowania podczas konfliktów, za co awansujesz i karzesz itp., patrz poprzedni odcinek Elementarza)
– autorefleksja (czynniki motywujące, wiodące cechy charakteru, jaki masz na siebie pomysł, co jest dla ciebie interesującego w tym stanowisku i firmie itp.)
– technikalia (zarobki, dostępność, papiery).

Co dalej? Wedle opisanej już także przeze mnie zasady PAR+ przygotowujesz prawdziwe i bazujące na konkretnych zdarzeniach i liczbach przykłady ilustrujące każdy obszar. Pada pytanie, kwalifikujesz je do jednego z obszarów, odpowiadasz konkretami, które masz już przemyślane.

Nawiązując do słynnej sceny z „Gladiatora”: wiemy co jest za tą bramą i co zza niej wyjdzie.

Wszystko to szczegółowo rozpisane jest w mojej książce „Wiesz, kim jestem!”, str. 148-153. LINK

Previous To nie jest post dla zwykłych ludzi: poprawność polityczna
Next Mity przywództwa cz.1: JESTEM LIDEREM FIRMY

Powiązane wpisy

Komunikacja

Sensacyjny przełom w docieraniu do odbiorcy!

Jak zwiększyć zasięgi, czyli dzisiaj w naszym Cyrku Rozwojowca występ szczególny! Światowa gwiazda mental-hauera-bajera! Sam on! Endrju Soszialnindża primo voto domo Oszo-Rumia-Daro! Najnowszy i jedyny w swoim rodzaju program łączący

Komunikacja

Jak publikować w sieci? Teoria Grilla

Cz.1 Teoria Grilla Grillowanie ma dwie fazy. Rozpalanie i podtrzymywanie. W pierwszej musisz zgromadzić sprzęt  i podpałkę. Wymaga przygotowań. Pojawia się ogień, o który trzeba dbać. Dużo intensywnej pracy. Gdy

Komunikacja

Kiedy kończyć dyskusję?

Pytanie tytułowe jest na tyle ogólne, że odpowiedzi jest oczywiście co najmniej kilka. Tutaj podzielę się refleksją na temat jednego z możliwych przypadków. Sam go przeżyłem, choć na początku w