Dylematów AI bezapelacyjne rozstrzygnięcie

Dylematów AI bezapelacyjne rozstrzygnięcie

„Sofizmaty” to podcast prowadzony przez Piotra Birstalla (Piotr Borowski). Tym razem rola gościa przypadła właśnie mnie. Rozmawialiśmy o jakże obecnie modnych dylematach AI. Poczynając od samej mody na ten temat i jej konsekwencji, o tym, co wiemy (wciąż niewiele), a czego nie (tego zdecydowanie więcej), jaka może być ta inteligencja, gdy już inteligentna się stanie (bo na razie to nie za bardzo), no i… czy i co możemy domniemywać o świadomości AI, której obudzenie ma być tuż za rogiem (o tym, ile to rogów i zakrętów też rozmawiamy).

Wszystko to, jak sądzę, bez atmosfery napuszenia i własnej ważności. Systematycznie odwołując się do dorobku myślicieli znanych nie tylko z tego, że są znani. Godzina wartkiej rozmowy bez scenariusza, z dystansem i pokorą do zagadnienia, choć nie zawsze do jego aspirujących do sławy apologetów :-). To jak w dowcipie o skorpionie, natury nie zmienisz… :-).

Zapraszam do odsłuchania i dzielenia się swoimi przemyśleniami. Tłoku nie będzie, więc jest przestrzeń. Tym bardziej, że popełniam soszialowy strzał w kolano umieszczając LINK ponizej.

PS dla bezpieczeństwa publicznego i zapobieganiu rozruchom nadmieniam: tytuł i zdjęcie prowokatywne, nie wszystko należy traktować literalnie, ironia jest jednym z narzędzi komunikacji, podobno związanym z inteligencją… :-).

Previous Z podręcznika rekrutera i rekrutowanego cz. 2
Next Z podręcznika rekrutera i rekrutowanego cz. 3

Powiązane wpisy

Wideo

Słucham Gadam, rozmowa 3, wersja audio

Czy kraina „jak-będę-mieć-więcej-czasu” istnieje? Obawiam się, że nie… Do rozmowy na ten temat zaprosiła mnie p. Kamila Goryszewska w swojej cyklicznej audycji Słucham Gadam. Czy w związku z tym czasem

Wideo

WORK-LIFE BALANCE, ale daliśmy się wrobić…

Co byś zrobił z podarowaną od jutra 25. godziną doby? Jeśli rozpędziłeś się z listą czytanie, filmy, rodzina, odpoczynek, sport, podróże itd., to wyhamuj. Wierzę, że intencje są zacne, ale

Wideo

Słucham Gadam, rozmowa 7, wersja audio

To już siódme spotkanie z p. Kamilą Goryszewską w jej podcaście Słucham Gadam. Tym razem mierzymy się z pytaniem, na ile nasz kręgosłup moralny i wartości są sztywne i ustalone.