Rozmowa w gazeta.pl, jak myśleć i działać na rynku pracy

Rozmowa w gazeta.pl, jak myśleć i działać na rynku pracy

Dzisiaj stabilna sytuacja zawodowa to ułuda. Firmy się łączą, przechodzą restrukturyzacje, zmieniają się szefowie. I to nie jest kwestia tego, „czy” tak się stanie, ale „kiedy”. Dlatego trzeba na bieżąco planować swój rozwój zawodowy.

Z racji epidemicznej sytuacji mamy więcej czasu, można pomyśleć poważniej o swojej zawodowej przyszłości. W gazeta.pl rozmowa na ten temat właśnie. Racjonalna, konkretna, wyważona, na przykładach, żadnych pokrzykiwań mówców motywacyjnych. DOBRA LEKTURA.

PEŁNA ROZMOWA „Powiedzenie >Szukam lepiej płatnej pracy, bo mi się budżet nie spina< to za mało” – LINK.

Previous Koronawirus - zestaw racjonalisty
Next Albo VUCA, albo CZARNY ŁABĘDŹ. Oba na raz?!?

Powiązane wpisy

Kariera

Planowanie kariery, cz. 2 – czyli jak jeść kanapkę z szynką

W pierwszym artykule opisującym planowanie kariery przedstawiłem zasadniczy koncept podejścia do tego tematu (Planowanie kariery, cz. 1). Na przykładzie księgowego marzącego o roli poskramiacza lwów pokazałem, że nawet tak odległe marzenia

Kariera

Marka Osobista v. Pozycjonowanie – sprzedajesz CECHY czy KORZYŚCI?

Dużą karierę robi u nas w ostatnich latach pojęcie marka osobista (zamienne z personal branding). Wywodzi się ono głównie ze świata polityki, filmu, dziennikarstwa, sportu, piosenkarstwa (celowo takie słowo, bo raczej nie o artystów chodzi)

Kariera

Rekrutacja – sztuka czy rzemiosło?

Cóż, może to niektórych rozczaruje, ale zdecydowanie rekrutacja to rzemiosło. Jak w każdym cechu można być rzemieślnikiem marnym oraz wybitnym. Jednak wciąż rzemieślnikiem, nie artystą. Pojęcia „rzemiosło” używam w pozytywnym