Jak się przygotować do rozmowy rekrutacyjnej?

KSIĄŻKA Dariusz Użycki, „Wiesz, kim jestem!” dostępna TUTAJ (link)

Temat zdawałoby się banalny i omawiany tysiąckrotnie – jak się przygotować do rozmowy rekrutacyjnej? Tutaj jednak potraktowany znacznie szerzej. Nacisk jest położony na słowo „przygotować”. Co więcej, omówiony jest pełny proces, którego rozmowa rekrutacyjna jest dopiero ostatnim elementem. Wisienką na torcie. Poczynając od poszukiwania odpowiedzi kim jestem zawodowo i jaki jest mój cel (autorefleksja), co daje mi radość i motywacje, poprzez adekwatne przygotowanie precyzyjnego i profesjonalnego pakietu komunikacyjnego dla świata, aż po jego dystrybucję poprzez cztery wspierające się kanały. Te kanały, to: pasywny (daj się znaleźć w sieci), networking, rekruterzy, firmy docelowe. Każdy z nich rządzi się swoimi konkretnymi prawami. Znając je, działasz profesjonalnie. Wiesz, że nic Cię nie omija. Nic chyba bardziej nie uspokaja i nie dodaje pewności siebie.

Sama rozmowa rekrutacyjna także jest szczegółowo omówiona. Odzieram ją mitycznego posmaku pełnego tajemnic pojedynku. Pokazuję, że rozmowa rekrutacyjna niezależnie od doświadczenia i intencji uczestników sprowadza się do rozmowy na pięć tematów. Wiedząc to można się dobrze przygotować do takiego spotkania i nabiera ono zupełnie innego, bo profesjonalnego, wymiaru. No i kończy się legenda miejska o „zaskakującym pytaniu rekrutacyjnym”… Wszystko to podane językiem praktycznym, bazujących na realiach rynku i podstawowych zasadach komunikacji. Do natychmiastowego zastosowania.

Po wysłuchaniu wykładu warto zapoznać się z moim artykułem „Jak poskromić rekrutera – rozmowa rekrutacyjna na zimno” (link, wystarczy kliknąć).

Załączony otwarty wykład został zarejestrowany 24 kwietnia 2018 roku w Politechnice Gdańskiej. Organizatorem była Katedra Geodezji Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska. Szczególne wyrazy podziękowania należą się prof. Mariuszowi Figurskiemu, pomysłodawcy i sile napędowej przedsięwzięcia. Słuchaczami byli zarówno licznie przybyli studenci, jak i przedstawiciele kadry uczelni oraz chętni spoza niej.

Previous Dlaczego ludzie mieliby chcieć za Tobą pójść?
Next Darku, znów rozwaliłeś system!